Plas keq mes Romeos-Julit dhe Gracianos, djemtë akuzojnë balerinin për brekët e humbura: I kemi blerë me lekët tona

0
121

Julian Deda dhe Romeo Veshaj janë të bindur që brekët ua ka vjedhur Graciano Tagani.

Dy djemtë mëngjesin e sotëm kanë debatuar ashpër me banorin duke e “kërcenuar” atë që nëse ai ua ka marrë të brendshmet, ata do t’ia grisin atij të gjitha rrobat.Megjithëse Graciano u shpreh se nuk ua ka marrë ai brekët dhe kjo gjë i duket shumë e ulët dhe e turpshme.

Pjesë nga debati: 

Graciano: Brekët e mia që unë i kam blerë me lekët e mia

Romeo: Edhe ti të marrëdh brekët që unë i kam blerë me lekët e mia.

Juli: Edhe ne i kemi blerë me lekët tona

Romoe: Pse përgjigjesh o plak

Graciano: Sepse s’më duket normale kur ti thua që do të gris rrobat

Juli: A i ke marrë ti?

Graciano: Jo more vlla

Juli: Atëherë rrobat e tua s’do të grisen

Romeo: Pse bërtet?

Juli: S’të duket normale. Nëse i ke marrë ti dhe ne e zbulojmë të gjitha do ti gris me duart e mia dhe Romeo me gërshërë

Graciano: Mua?

Juli: Po, nëse i ke marrë ti

Graciano: Po provoje një herë

Juli: Pse çfarë do të bësh?

Graciano: Ore çfarë problemi keni me mua një herë? Është e turpshme ajo që kanë bërë

Romeo: Po shumë e turpshme është dhe ai që e ka bërë do ja pres me gërshërë me duart e mia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here