Përplasen Roza dhe Juli: Hyre me shpatë, por doli që ishte kartoni

0
52
Jul Deda dhe Roza Lati

Pasditja e kësaj të shtune pak orë para spektaklit disa nga banorët e ‘Big Brother Vip’ janë përfshirë në debate të forta.Teksa ndodheshin në oborrin e shtëpisë, Juli ‘akuzon’ Rozën se po përpiqet që të fusë në ‘sherr’ me Albin.

Pjesë nga Debati:

Roza: Ti ke hyrë me shpatë, si përfundim shpatë kartoni. Kjo shprehje shkon për ty.
Juli: Është e vërtetë më shkon. Ta thuash ti është… Nuk e di.
Roza: Është mendimi im. Jemi demokraci lejohet mendimi i lirë.
Juli: Patjetër mi zemër. Thuaji. Thuaj çfarë të duash se të njohin njerëzit. Nuk duhet t’i pengojmë që të gabojnë këta njerëz. Vazhdo, tregoje veten çfarë lloj ngjyrash e ke fytyrën.
Roza: Nuk po më ngacmon, po më gudulis. A më erdhët këtu me Ilnisën po diskutonit, edhe unë tani po jap mendimin tim.
Juli: Po mirë vazhdo pra. U zgjove ti? U çove nga gjumi gjashtëditor. Po mirë mi Rozë, ti gënjeve katër herë.
Roza: Absolutisht që jo. Mos ofendo, mos më thuaj rrenacake sepse ofendimi është mungesë argumenti.

Juli: Roza Lati ti je një gënjeshtare.
Roza: Nuk di ndonjë fjalë ndryshe, vetëm rrenacake.
Juli: Unë po t’i jap argumentet e mia. Po të them, e the njëherë kështu, njëherë ashtu, njeherë kështu.

Roza: Pse s’më the: Rozë unë nuk mendoj që është kështu, por është kështu.

Juli: Unë mendoj që ti je një gënjeshtare patologjike. Ti vetëm gënjen mëngjes, drekë e darkë.

Roza: Me të vërtetë?

Juli: Po, ti gënjen edhe veten sepse beson ato që thua.

Roza: Po ku gënjeva unë tani?

Juli: Po ti e ndryshove atë që the.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here