E quajti “debil”, Romeo Veshaj i prekur nga Heidi. Lidhja e çiftit në krizë? Aktori: Tani po ma përdorin 100 veta

0
176

“Romeos i vjen inat se nuk kuptoi asgjë dhe ngeli si debil”, ishte fjalia që tha Heidi Baçi duke prekur në sedër Romeo Veshaj, i cili ndihet i ofenduar nga e dashura e tij.

Së fundmi teksa çifti po bisedonin së bashku, banorja i ka shpjeguar aktorit se fjalën “debil” nuk ia ka thënë në një kontekst negativ.

Pjesë nga biseda:

Heidi: Nuk është për të të ofenduar, unë kam qenë e para që kam thënë që ke dalë super mirë.

Romeo: Dhe futesh aty brenda dhomës së rrëfimit dhe thua ‘Romeos i vjen inat se ka dalë si debil’.

Heidi: Po pra se nuk e ka kuptuar situatën, është si ‘stupido’.

Romeo: Po pra, pikërisht.

Heidi: Po nuk ishte aq rëndë nga ana ime, e di që ‘debil’ është e rëndë, po nuk e kam thënë në atë konotacion. E kam thënë ‘tipo stupido’, se në italisht është ndryshe, nuk po justifikohem por nuk e thashë për atë qëllim

Romeo: Po ma përdorin 100 veta tjerë tani prandaj

Heidi: E di, më fal!

Romeo: Po, e kuptoj, të fal

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here