Nuk e di çfarë do bëja pa ty. Romeo- Heidit:Ne do ishim perlë në altar!

0
149
Romeo Veshaj dhe Heidi Baci

Romeo Veshaj dhe Heidi janë parë mbrëmjen e djeshme me njëri-tjetrin, ku në një moment aktori i tregon banores se sa e rëndësishme është ajo për të në shtëpi.

Po ashtu Romeo i ka shprehur dëshirën dhe mendimin, se sa bukur do të ishte, nëse një ditë ai dhe Heidi do të shkojnë drejt altarit.

Pjesë nga biseda:

Heidi: Çfarë po mendon?

Romeo: Po mendoja se sa bukur do të ishte dukur ti atje lart (në altarë). Po ti çfarë po mendon?

Heidi: Nuk ta them…

Romeo: Dua të të përqafoj

Heidi: Hajde më përqafo

Romeo: Se di çfarë do bëja pa ty dhe pa Lisin në këtë shtëpi.

Heidi: Skandal! Edhe unë po e mendoja kur ti ishe në gjumë… dhe çdo gjë më dukej bosh.

Romeo: Mua më pëlqen kjo gjëja, që të duket bosh pa mua të betohem do të isha çmendur pa ty dhe Lisin të betohem ndonjëherë të kërkoj me sy.

Romeo: Po rrija jashtë tek veranda dhe më kapi një fytyrë e qeshur një fytyrë idiote dhe po mendoja se sa bukur do të dukeshe ti atje lart.

Romeo: I thosha Lisit që ne të dy do ishim perlë aty

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here