Fytyrë më fytyrë, Graciano dhe Egla puthen pas debatit: Mua më shijoj

0
42
Egla Ceno dhe Graciano Tagani

Graciano dhe Egla vazhdojnë ‘gricjet’ me njëri-tjetrit pas debatit për ‘të mbathurat’ që ndodhi pak kohë më parë, gjë të cilën duket se aktorja e ka shumë problem. Mirëpo sot më shumë sesa një debat, diskutimet mes dy banorëve ishin më tepër si ‘ngacmime’ që nxitën menjëherë reagimin e të tjerëve.

Teksa po qëndronin në oborrin e shtëpisë Juli ndjek me kujdes ‘kunjat’ mes Eglës dhe Gracianos dhe i pyet nëse po aktrojnë? Sakaq përplasja ka vazhduar ndërsa në fund dy banorët janë përballur dhe kanë shkëmbyer një puthje me njëri-tjetrin, skenë e cila më tepër sesa tension, shkaktoi të qeshura nga banorët e tjerë.

Pjesë nga debati:

Egla: Unë të nxjerr direkt jashtë

Graciano: Si, ti mua më nxjerr jashtë?

Egla: Direkt

Graciano: Ok, prite se do kesh zgjime shumë të lezetshme çdo ditë

Egla: Në dhomën e gjumit ti nuk bën asnjë gjë

Graciano: Unë bëj çfarë të dua unë, ti nuk je askushi që të më tregosh mua se si unë do të zgjohem

Egla: Problemet e hiperaktivitetit duhet ti zgjidhësh me një specialist dhe jo në kurriozin e banorëve

Graciano: Ti je personi i fundit që duhet të më tregosh mua. Ti duhet të kesh kontroll mbi vete për situatat që bën këtu. Do flej dhe zgjohem kur të dua unë

Egla: Është problem shëndetësorë. Edukata familjare që ne problemet tona të hiperaktivitetit ti mbajmë në vend

Më pas teksa po fliste aktorja vazhdon ta prekë me dorë balerinin, i cili shprehet se nuk dëshiron ta prekë

Egla: Është përkëdhelje, po ti më preke mbrëmë

Graciano: Nuk dua të më prekësh me dorë.

Egla i afrohet tek fytyra

Graciano: Kujdes se do më puthësh

Egla: Më pëlqen fytyra jote dhe po rri. Çfarë ka? Të bezdis fytyra ime afër

Graciano: Unë e kam për detyrë që të rrespektoj, të ta komunikoj që zgjimi do të jetë në këtë lloj formed he ti nuk ma mëson dot

Egla: Respeti nuk është detyë, por është çështje zotërie dhe ti nuk je zotëri

Graciano: Unë një zotëri jam dhe të lutem më respekto hapësirën time.

Egla: Çfarë ka pse qesh, të intimidon?

Graciano: Po shumë. Nga ty? Kur ti të kesh vetëkontroll maksimal dhe kur ti të jesh e qetë me veten tënde ti mundesh që të më nxjerrësh mua nga vetja

Banorët: Puthe, puthe

Graciano: O dashuri, jetë pa ty kjo shtëpi do të ishe ndryshe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here