Ronaldo Sharka bën dedikimin e ndjerë për babain: Njeriu mësohet me dhimbjen por jo mallin

0
127
Ronaldo Sharka

Gazetari i njohur Ronaldo Sharka, nëpërmjet një postimi në Instastory mëngjesin e sotëm, ka dedikuar një mesazh të ndjerë për babain e tij i cili është ndarë nga jeta.

Si sot një vitë më parë babai i tij ndërroi jetë nga një sëmundje e rëndë.

Ronaldo e ka përkujtuar ditën e sotme me një mesazh të ndjerë këtë përvjetor të parë pa të dhe që me të drejtë i duket si pafundësi.

“1 vit pa ty bab! Uroj të jesh i qetë atje sipër. herë më duket i një dekadë e herë sikur të ishe larguar nga kjo botë pak ditë më parë, e herë sikur je ende mes nesh. Thonë se njeriu mësohet me dhimbjen por kurrë me mallin. Ai veç se shtohet. Ju falenderoj të gjithëve që më keni qëndruar pranë në të gjitha format në këto 12 muaj të vështira për mua dhe familjen time.”-shkruan Ronaldo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here