E imagjinoni një Soni bionde?!

Soni Malaj është njohur si ajo vajza e skenës, besnike e flokëve të gjatë si ‘Rapunzel’.

I surprizoi të gjithë në vitin 2016, kur zgjodhi të ndikohej nga Kim Kardashian. Soni publikoi në rrjetet sociale një foto me paruke bionde. Komentet më të shumta ishin negative; fansat nuk ishin mësuar ta shikonin këngëtaren me këtë transformim.

Sot kanë kaluar plot 4 vite nga ai postim dhe Soni nuk guxoi të transformohej kurrë më si atëherë.

Por ja ku mori iniciativën ta rikthente edhe një herë pamjen e dikurshme.

Juve si ju duket një Soni bionde?!

Keni flokë të dëmtuar? Ndihma e shpejtë e ka emrin keratinë

Keratina është një proteinë që gjendet në flokët tona. Funksioni i saj është sa i thjeshtë dhe aq i komplikuar. Keratina është përgjegjëse për shëndetin e flokëve tona.

Në rastet kur flokët janë shumë të dëmtuar, rekomandohet që të bëhen trajtime me keratinë, kjo duke qenë se sasia e keratinës që prodhon trupi ynë nuk mjafton për ta bërë flokun aq të shëndetshëm sa duhet.

Gjithsesi, para se të merrni vendimin për të bërë një trajtim të flokëve me keratinë, kujdesuni që të zgjidhni sallonin e duhur, si dhe shihni mirë produktin që do të vendoset në flokët tuaja. Pas trajtimit, flokët tuaj do të duken të rigjeneruar, kjo pasi proteina ristrukturon folikulat e qimes së flokut, duke i dhënë flokëve një pamje më të bukur dhe të shëndetshme.

Sot keratina e hidrolizuar, përdoret shumë në sallone, hapat për aplikimin e saj janë relativisht të thjeshta. Fillimisht aplikohet një shampo i posaçëm që pastron flokët në thellësi, më pas përdoret një shampo tjetër i pasur me proteina.  Pasi shpëlahen flokët, aplikohet keratina e hidrolizuar, më pas vendoset një maskë e pasur me keratinë, në vazhdim të kësaj në flokë aplikohet nxehtësi. Më pas mjafton që flokët të thahen e të krihen dhe do të dilni nga salloni me flokët që keni ëndërruar gjithmonë.

Kur Loredana, nuk dukej si Loredana

Loredana, sot njihet jo vetëm për stilin e veçantë të muzikës, por edhe për pamjen e saj karakteristike në videoklipe e koncerte.

Mirëpo, Loredana nuk ka qenë gjithmonë kështu si duket sot!

Ashtu siç shihet dhe në video, reperja  disa vite të shkuara, pothuajse nuk ngjan si “Loredana” që njohim ne sot.

Një ndër dyshimet që e ka rrethuar gjithnjë këngëtaren, a qenë ai i operacioneve  plastike të mundshme. Nëse  shohim me vëmendje videon, si dhe disa foto të postuara disa vite më parë, mund të vërejmë se këngëtarja ka ndërhyrë në pamjen e saj duke zmadhuar buzët dhe mollëzat. Gjithashtu, mund të kuptohet qartë dhe një operacion plastik në hundë.

Nata e dytë, Sanremo është kthyer!

Mbas kulmit të audiencës së mbrëmjes së parë të Sanremos, sonte akti i dytë në teatrin Ariston i një festivali që s’njeh moshë dhe as kufij. Nën shoqërinë e tre grave prezantuese, Amadeus, veshur me një xhaketë të kafenjtë me shkëlqim, të stilistit Gai Mattiolo, priti përsëri në skenë Fiorellon kësaj here nën lëkurën e Maria De Filipp-it.

Bashkë me natën e dytë të festivalit u përkujtua edhe data e lindjes së Fabrizio Frizit, një nga zërat dhe emrat televizivë më të dashur të italianëve, që u shua në vitin 2017 në mënyrë të papritur. Ishte e shoqja, Carlota Manttovan, e ftuar nga prezantuesi i Sanremos Amadeus, për t’i bërë homazh atij që me siguri do të drejtonte këtë festival po të jetonte, siç thotë prezantuesi.

Prezantueset në krahë të Amadeus për këtë natë janë Sabrina Salerno dhe dy gazetaret e Rai-t, Laura Chimenti dhe Emma D’Aquino. Ema ka zgjedhur të vishet me Antonio Grimaldi ndërsa kolegia e saj ka zgjedhur stilin e Sylvi Giradina, ndërsa Sabrina me gjithë incidentin e parashikuar pothuajse nga ana e saj, të takës së ngecur në shkallë, u prezantua elegante me fustanin e zi tepër të çarë për të evidentuar fizikun e saj ende në formë.

Duket se produksioni i Sanremos së këtij viti i ka kushtuar shumë rëndësi asaj çka është sociale. Mbas monologut të natës së parë, të gazetares palestineze, e cila u komentua si “fituese e Sanremos”, këtë natë të bën përshtypje që nga përzgjedhja e grave jo për bukurië rinore, por për pjekurinë e karrierën mbi shpinë dhe deri te mbërritja në skenë e djalit me SLA, për të sensibilizuar shoqërinë me mesazhin e të jetuarit të jetës me gjithsej.

Është mbrëmje emocionuese, rikthehen Richi e Poveri, bërë bashkë mbas shumë kohësh të ndarë. Vjen në skenë i madhi Zucchero, Masimo Ranieri e Gigi D’Alesio dhe sigurisht Tiziano Ferro që manifestoi për herë të dytë sonte të njëjtën pamundësi për të kapur notat e larta të Big-ve të muzikës italiane.

Sa i përket konkurrentëve në garë, emrat e mëdhenj i janë rikthyer skenës: Piero Pelu e Michele Zarillo, pastaj Elettra Lamborghini, Enrico Nigiotti, Levante, Pinguini Tattici Nucleari, Tosca, Francesco Gabbani, Paolo Jannacci, Rancore, Junior Cally, Giordana Angi. Me ndonjë përjashtim, muzikës së Sanremos i është kthyer cilësia muzikore.

Nga dy çiftet e të rinjve u përzgjodhën edhe dy emrat që do të vazhdojnë garën: Marco Sentieri dhe Fasma.

Në fund të natës së gjatë të Sanremos u bë një klasifikim paraprak në vend të parë të të cilit ishte Francesco Gabanni me këngën Viceversa, I shoqëruar nga Piero Pelu në vendin e dytë, pastaj me radhë Pinguini Tattici Nucleari, Tosca e Michele Zarillo.

Nesër jemi në pritje të vazhdimit të këtij manifesti muzikor, ndjekur në nivel ndërkombëtar, në të cilin do të prezantojë edhe Alketa Vejsiu, vajza e skenave shqiptare.

test