Reagon ashpër Vesa Smolica: S’keni bo*e si unë për t’u përballur!

0
123

Së fundmi, Meriton Mjekiqi është përfshirë në një debat, ku shprehet se është ndjerë i ofenduar dhe i diskriminuar nga banorët se ai është shqiptar i Kosovës.

E gjithë kjo ka nisur nga një krahasim i bërë mes dy formateve ‘BBVK’ dhe ‘ BBVA’ nga Julian Deda por pa tendencë.

Mirëpo, Meritoni ndonëse u injorua në debat, vazhdoi të pretendonte me zë të lartë se i është bërë padrejtësi. “Shqiptarët e Kosovës”, u përmend disa herë si frazë nga Meritoni por jo nga banorët e tjerë.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar dhe Vesa Smolica, ish-konkurrente e formatit të ‘BBV3’, teksa shprehet se është për tu ardhur keq që në vitin 2024 shtjellohen tema ndasish të kombeve.

Teksa ka folur gjerë e gjatë, Vesa merr shkas nga ky rast për të gjetur mundësinë dhe për të justifikuar termin ‘injorante’ qe i tha Heidit.

Unë jam gazetare, e lexueshme, këngëtare me eksperiencat e mia në të gjitha trevat shqiptare, u trajtova në ‘Prime’ të fundit si ‘injorante’ që se di çfarë do të thotë kjo fjalë me që e kam përdorur( fjala e vetme negative që nxorra nga goja ime në 71 ditë, ndërkohë të tjerët s’lanë gjë pa bërë), u drejtuan te një vajzë që është rritur ngushtë me frymën shqiptare, me tv shqiptare dhe në mediat shqiptare artistikisht.”-shprehet Vesa.

Më pas Vesa e ka përqëndruar diskutimin në veten e saj, duke përmendur çdo situatë me të cilën ajo është përballë brenda shtëpisë, mënyra se si ajo asnjëherë nuk është faktorizuar, madje shton se të gjithë personat që shkruajnë mesazhe negative për të, të mos mundohen më gjatë pasi sipas Vesës është shumë e thjeshtë të gjykohet një person prej telefonit.

Mua me ma prish imazhin kurrë e përjetë, mbani këto komente që s’ju marr parasysh, që po mi dërgoni, përvete, sepse është shumë e lehtë për të gjykuar prej celi. Por s’keni bo*e si unë për tu përballur me të gjithë ata që ti mohojnë të vërtetat që shihen në kamera 24/7 dhe ju imponohet të mendoni si thonë ata thuajse s’keni sy e veshë…”-shprehet Vesa e revoltuar.

Screenshot
Screenshot
Screenshot

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here