Miss Universe Mali i Zi rikthehet në Miss Universe 2024 me Drejtorin Kombëtar Shqiptar

0
159

Mali i Zi do të bëjë rikthimin e tij të madh në skenën prestigjioze të Miss Universe në vitin 2024, pas disa viteve mungesë. Ky rikthim i shumëpritur vjen nën drejtimin e ri të drejtorit kombëtar, shqiptarit të njohur  Olsi Lala, i cili ka marrë përsipër të udhëheqë dhe të përfaqësojë Malin e Zi  me nder dhe krenari.

Ky ndryshim i menaxhimit dhe udhëheqjes premton të sjellë një frymë të re dhe energji të freskët në përfaqësimin e Malit të Zi në këtë konkurs ndërkombëtar të bukurisë. Drejtori i ri kombëtar shqiptar, i cili ka një përvojë të pasur në industrinë e modës dhe eventeve, ka deklaruar se është i përkushtuar të sigurojë që përfaqësuesja e Malit të Zi të ketë të gjitha mjetet dhe mbështetjen e nevojshme për të shkëlqyer në këtë garë.

“Ne jemi të emocionuar që të rikthehemi në Miss Universe dhe të tregojmë bukurinë dhe kulturën unike të Malit të Zi,” tha drejtori kombëtar. “Ne kemi plane të mëdha për të sjellë një përfaqësuese të fuqishme dhe të përgatitur mirë që do të bëjë krenar vendin tonë.”

Përgatitjet janë në zhvillim e sipër dhe pritet që përzgjedhja e Miss Universe Mali i Zi 2024 të jetë një ngjarje e madhe, duke tërhequr vëmendjen e publikut dhe të mediave. Konkursi kombëtar do të mbahet në muajt e ardhshëm dhe do të jetë një platformë e shkëlqyer për të nxjerrë në pah talentet dhe bukurinë e vajzave malazeze.

Rikthimi i Malit të Zi në Miss Universe 2024 është një hap i rëndësishëm për vendin dhe një mundësi për të treguar botës trashëgiminë e tij kulturore dhe bukurinë natyrore. Të gjithë sytë janë drejtuar tashmë nga ky vend i vogël ballkanik, i cili është gati të bëjë një impakt të madh në skenën ndërkombëtare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here