Veshjet më “PFFF” të çmimeve Oscar

Nëse do të zgjidhnim të përshkruanim veshjet e çmimeve Oscar, mund të themi se shumica e tyre ishin spektakolare. Mirëpo, ashtu si dhe në jetë, disa personazhe të famshëm, le të themi që “nuk ia thonë shumë modës”.

Olivia Colman, është një ndër aktoret që mund të veshë çdo gjë që do. Madje, madje mund të veshë edhe një fustan Stella Mccartney, të degëzuar dhe të stolisur me kristale, që nuk ka pikën e kuptimit.

E vetmja gjë pozitive për një aktor që nuk është nominuar në çmimet Oscar, është fakti që mund të kalojë në tapetin e kuq pa u vënë re. Bëjmë shaka, sigurisht që vihen re, sidomos kur vishen keq. Këtë fat e pati edhe Saoirse Ronan e veshur me Gucci, për fat të keq e vumë re dhe do ta mbajmë mend, sigurisht , jo për ndonjë arsye të mirë.

Ka fustane që janë të jashtëzakonshëm, për ka dhe fustane si ai i Kristen Wiig që gjatë kësaj kohe kanë marrë komente nga më të ndryshmet online.  Fustani i aktores është krahasuar me një peshk, me lasanjën, si dhe me një furçë tualeti.

Salma Hayek, me sa duket ka dështuar me veshjen prej “perëndeshe”.  Ngjyra e bardhë e fustanit Gucci  ngjan më shumë me veshjen e një nuseje, se sa me një veshje të përshtatshme për tapetin e kuq.

Laura Dern, ka fituar aq shumë çmime këtë sezon, sa me sa duket i kanë mbaruar edhe “fustanet e hajrit”. E dimë që fustani Armani do t’i ketë kushtuar shumë, por  për fat të keq duket sikur e ka blerë në treg.

Sinqerisht, të vish në Oscars me një fustan portokalli të shndritshëm, që duket si thes patatesh është një zgjedhje që vetëm Maya Rudolph mund ta bëjë.

Në disa raste vlen shprehja “Sa më thjesht, aq më bukur”. E njëjta shprehje vlen për aktoren Sandra Oh, e cila u shfaq e mbytur në gurë e në tyl, me fustanin voluminoz të Elie Saab

Recommended Posts