Tendenca pranverë-verë 2021: si ta sillni stilin folk-etnik këtë sezon

stili etnik ne koleksionin Dior

Stili folk-etnik vazhdon të jetë tendencë dhe do të jetë gjithmonë si një stil i pakohë. Stili etnik për pranverë-verë 2021, frymëzuar nga pasarelat dhe stili i rrugës

Ai nuk shuhet kurrë. Sapo nis të ngrohet pak koha me pranverën, jen e shfaqet me të gjitha ngjyrat, për t’u mbështjellë në ngjyrat e tokës. Është folk dhe multietnik, pak boho, pak hippi dhe shumë aksesorë.

Pendë, thekë e aksesorë varësesh që nuk të lënë të mos e shquash këtë stil pak të marrë, por shumë të dashur. Të bën të udhëtosh larg, qoftë edhe me mëndje, por të emocionon pafund, kur nisesh për në udhëtime. Të zbulon dhe e zbulon në çdo herë.

Edhe pasarelat nuk i janë dot indiferente stilit folk. Sigurisht që edhe këtë vit u pa të parakalojë me të gjithë çmendurimë e ngjyrave që e përbëjnë.

Për pranverë-verë 2021 udhëtimi ka filluar me ngjyrat e tokës të përziera me fantazitë paisley, pasuruar me qëndismat dhe të gjithhershmet thekë e dekorime tipike.

Stil etnik dhe folk, por shik

Detajet cigane, qëndismat e këmishave dhe fustaneve, zakonisht në pjesët e përparme, temina, rruaza. Printime bohemiane dhe thekë “të egër”. Mix përzierjesh nga e gjithë bota, porpullore dhe të pastra, veshje që ndërthurin në mënyrë perfekte natyralitetin me prerjen e gjerë dhe komode. Dhe është trendi që nuk të lë pa rënë në sy. Trendi i të përjetshmes, në kohën e duhur dhe vendin e duhur.

Evokimi i vendeve të largëta të sjella në qytet apo të marra me vete me pushime, elegante dhe të parezistueshme, veshje dhe aksesorë pa të cilat nuk mund të bësh në garderobën tënde.

Dhe stina e nxehtë do të vazhdojë të na i zbulojë edhe këtë vit me gjithë dinamizmin e tyre.

Të rejat e këtij sezoni

Moda etnike do të jetë edhe këtë vit dominuese, mbase këtë vit më shumë se vitin e shkuar. E kuptueshme. Presim udhëtimet, por edhe pa to, prekja etnike do të jetë elegante në mes të qytetit, ne mbasditet e aperitivëve, apo gjatë ditës, edhe në veshjet më klasike.

Do të vazhdojmë ta shohim në rripat e çantave dhe të mesit me qëndisma, çantat me thekë e rruaza, apo çantat e kashtës dhe ato efekt shallë. Do të shohim sandalet e sheshta me rripa të gjatë, jelekët e borduar me thekë dhe qëndisma, veshjet e gjata me ngjyrat e tokës etj.

Si ta sillni stilin etnik këtë sezon?

Stili etnik është preteksti për të vazhduar me trendet sipas formulës easy chic.

E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të shikoni e të frymëzoheni nga shfaqjet e modës të pranverë-verë 2021, duke përzier hijet e ngrohta natyrore me të verdhën dhe ndonjë prekje të zezë.

Recommended Posts