Tapeti i kuq nuk ka përfunduar, ja si u prezantuan VIP-at në Critics Choice Awards 2021

Critics Choice Awards 2021

Të gjitha veshjet më të bukura të pikasura në tapetin e kuq midis reales dhe virtuales së Critics Choice Awards 2021, nga Emma Corrin e Schiaparelli te Zendaya me Valentino

Sezoni i çmimeve dhe tapetit të kuq vazhdon. Pas Golden Globes 2021 dhe parantezës italiane të Sanremos, Critics Choice Awards 2021 dhe look-et më të bukura lidhur me të janë rikthyer. Yjet kanë rreshtuar veshjet e tyre në kopshte dhe në dhomat e ndenjes, pa sakrifikuar asgjë nga shkëlqimi dhe magjepsja e tyre. Të gjithë të veshur në shtëpi me rastin e edicionit të 26-të të çmimeve televizive dhe kinematografike, të paraqitura natën midis 7 dhe 8 Marsit në Los Anxhelos, me një ceremoni gjysmë reale dhe gjysmë virtuale.

Triumfi i The Crown dhe Mbretëreshës së Shahut (edhe në look)

Shpërblyer nga Taye Diggs, veshur në të bardha me Giorgio Armani dhe këpucë Zanotti, çmimet panë suksesin e titujve të Netflix dhe streaming të momentit: nga The Crown (Seria më e mirë dramatike) te Mbretëresha e Shahut (Miniseria më e mirë).

Taye Diggs

Dhe, në fakt, ndër pamjet më të mira të pikasura në tapetin e kuq dixhital të Critics Choice Awards 2021 janë ato të yjeve Emma Corrin (Aktorja më e mirë në një seri dramatike) dhe Anya Taylor-Joy (Aktorja më e mirë në një Miniseries ose Film TV) )

fustan mini velvet të Schiaparelli dhe këpucët Jimmy Choo

E para me një fustan mini velvet të Schiaparelli dhe këpucët Jimmy Choo, e dyta me një fustan të gjatë me ngjyrë amarantë nga Christian Dior Haute Couture dhe bizhu Bvlgari. Por duhet thënë se merita e stilit të tyre të prezantuar është si gjithmonë e stilistëve, e kësaj here përkatësisht Harry Lambert dhe Law Roach.

Ky i fundit kuroi gjithashtu look-un e Zendaya në Critics Choice Awards 2021, e cila mori çmimin e këtij viti SeeHer, për rolin e saj si bashkë-protagoniste në filmin Malcolm & Marie, dhe që u prezantua me një veshje me ngjyrë korali të Valentino Haute dhe bizhu të firmosura nga Bvlgari.

Pamjet e yjeve të Bridgerton dhe Normal People

Nuk mbetën më pas edhe mbretëreshat e serisë të tjera televizive, me ook-un e tyre në Critics Choice Awards 2021, dhe po flasim për yllin e Bridgerton, Phoebe Dynevor, me një veshje Louis Vuitton dhe bizhuteritë Ana Khouri, si edhe Daisy Edgar-Jones nga Normal People, në një mini fustan të kuq, Oscar de la Renta, të dyja të veshura nga Nicky Yates. Paul Mescal aka Connell u shfaq nga shtëpia me një kostum Prada.

Dhe fituesi i tapetit të kuq… kostumi i burrave!

Dhe nëse fituesi për sa i përket çmimeve ishte Nomadland, i cili në kategorinë e filmit më të mirë, regjisorit më të mirë dhe skenarit më të mirë jo-origjinal shënon edhe një herë, pas Golden Globes 2021, triumfin e Chloé Zhao, në fushën e modës është total look-u mashkullor më i popullarizuari, madje edhe tek gratë. Pa xhaketë, por me një papion Amanda Seyfried, protagonistja e filmit Mank, në Netflix, me bust dhe pantallona Miu Miu, këpucë Stuart Weitzman dhe bizhuteritë e Fred Leighton.

Një toreador i vërtetë e plot shkëlqim, Kaley Cuoco me një kostum Dolce & Gabbana, këpucë Christian Louboutin dhe bizhuteritë Candy Ice; posaçërisht për H.E.R, në një kostum të bërë me porosi Miu Miu dhe bizhuteritë Chopard, pa mëngë dhe totalish në të zezë për Gillian Anderson, nga Christian Dior.

Gal Gadot me veshje Prabal Gurung e bizhu Tiffany &Co. (stiliste: Elizabeth Stewart)
Dan Levy 
Cynthia Erivo

Recommended Posts