Sa kohë keni që po mendoni për të bërë një tatuazh? Ju tregojmë vendet më të paimagjinueshme seksi, ku mund ta bëni.

Çfarë kanë të përbashkët, përveç famës dhe miliona ndjekësve, Zoë Kravitz, Kaia Gerber, Vanessa Hudgens dhe Rihanna? Të gjitha kanë tatuazhe të egër dhe seksi e ndonjëherë edhe aty ku nuk i pret. Po sot cilat janë zonat e trupit, në të cilat një tatuazh ngre menjëherë vëllimin e tërheqjes seksuale?

Rihanna, për shembull, ka një perëndeshë egjiptiane të tatuazhuar në kockën e kraharorit, vajza e Cindy Crawford, një engjëll të vogël në kafazin e saj të kraharorit, ndërsa Vanessa Hudgens një luledielli me të vërtetë të nxehtë, të vendosur anash në gjoksin e saj të majtë.

Nga ato më të imëtat dhe minimaliste, si ajo e Kylie Jenner në kofshën e saj, te veprat artistike shumëngjyrëshe të Cardi B ose total black and 100% rock e Asia Argento. Tatuazhet e njerëzve të famshëm ngrenë temperaturat dhe e bëjnë provën në të gjitha mënyrat më të mirën e mundshme.

Por, ndërsa disa janë më të lehta për t’u dalluar, të pozicionuara në qafë ose në shpinë për shembull, të tjerët janë të fshehura në vende më diskrete, të tilla si në pjesën e brendshme të buzëve (e vërtetë Kendall Jenner) ose nën gjinj, underboob.

Këta të fundit janë gjithnjë e më të shumë, sidomos në mesin e yjeve të cilat, që kur Rihanna e bëri e para, i shfaqin ato në Instagram duke i bërë më të njohura dhe më të nxehtat e momentit: yjet e popit, aktoret dhe modelet tregojnë tatuazhe kaq të bukura në zona të vështira dhe e fshehura. Si Miley Cyrus që ka disa nën gjoks.

Por kujdes: ky lloj tatuazhi rekomandohet nëse keni një anë A që nuk është shumë e madhe, përndryshe modeli rrezikon të errësohet.

E çfarë ka më seksi se një tatuazh i fshehtë?

Diçka që mund të fshihet në raste zyrtare dhe të tregohet vetëm në ato të veçantat, në të vërtetë për një person të veçantë. Sepse personazhet e famshëm mund edhe t’i tregojnë ato, por në botën e ne njerëzve të thjeshtë e të vdekshëm, jo të gjitha tatuazhet janë krijuar dhe bërë për t’u parë, disa mund të mbeten një gëzim plotësisht privat.

Si ato prapa veshit, për shembull: është një zonë e modës dhe e shkëlqyeshme për mini tatuazhe që mund të fshihen lehtësisht. Plus që vendi është plot mbaresa nervore. Nëse dikush të këput një puthje pikërisht atje, fillon një cunami ndjesish. E njëjta gjë vlen për kyçin, zonën e sipërme erogjene, shumë më e dukshme. Një tatuazh bëhet kështu një mënyrë e shkëlqyeshme për të tërhequr vëmendjen.
Një zonë tjetër e nxehtë është kofsha, e cila ndihmon për të tërhequr syrin në rajonet më intime, dhe pjesa e pasme e kofshëve që tenton të mbetet e fshehur.

Por një dizajn i paturpshëm që shfaqet nën minifund ose pantallonat e nxehta të shkurtra tërheq sytë (dhe mendjen) përpjetësisht.

Së fundmi, tatuazhet e papritura të bukura dhe gjithashtu seksi, janë në sqetulla, apo tatuazhe nën sqetulla, tendenca e fundit në këtë fushë. Në rregull, ato nuk tingëllojnë saktësisht tërheqëse, por duke i parë pak më nga afër, në të vërtetë duket se kanë shumë potencial.

Për ata që po mendojnë se ka ardhur koha për të ngritur ngarkesën e tyre erotike me një dizajn në lëkurë, ose duan të shtojnë një tjetër me ADN super të nxehtë, personazhet e famshëm ofrojnë të gjithë frymëzimin që ju nevojitet, mjafton të shihni fotot e tyre.

Recommended Posts