Java në sport përmes fotove

Sporti zë një hapësirë të konsiderueshme në jetën tonë. Mund të bëjmë sport në mënyrë aktive, ose të qëndrojmë si spektatorë, duke shijuar garën dhe duke mbështetur sportistët tanë të preferuar sportive. Ne po ju propozojmë momentet më të bukura të kësaj jave.

Gael Monfils feston fitoren kundër Gilles Simon në turin e Rotterdam-it.
Kristiano Ronaldo kontrollon topin gjatë një ndeshje futbolli mes Juventusit dhe A.C Milan gjatë kupës së Italisë.
Tiger Woods gjuan topin e golfit gjatë një raundi në Genesis Invitational.
Atleti gjerman Andreas Sander garon në alpet e Austrisë për  “Kupën e Botës në Ski”
Luis García përpiqet t’i “vjedhë” topin Colin Kazim-Richards gjatë një ndeshje futbolli, në Meksikë.
Lucy Staniforth nga ekipi i Birmingham-it përpiqet të kalojë topin përtej  Erin Cuthbert, e cila luan për Chelsea, gjatë ndeshjes së Superligës së grave.
Ibrahimović feston golin me shokët e skuadrës.  Ka qenë goli i dytë i Ibrahimoviç që kur ka filluar të luajë në Serinë A për Interin.
Matheus Cunha, mban topin dhe shënon gol për Brazilin në ndeshjen e kupës Olimpike të Amerikës, kundër Argjentinës.
Thomas Partey, lojtar i Atlético Madrid, lufton për të mbajtur topin kundër lojtarit të Granadës Antonio Puertas, në një ndeshje të ligës Spanjolle.
Cheng Peng dhe Jin Yang performojnë në patinazh artistik gjatë kampionatit në Seoul të Koresë së Jugut.

Recommended Posts