Dua Lipa nuk harron t’i urojë ditëlindjen Kosovës së saj

Edhe këtë vit, Dua Lipa nuk harron të urojë Kosovën e saj, në ditën e Pavarësisë. Porstimi i saj në instagram këtë vit është një foto e animuar në të cilën shfaqet ajo me në sfond ngjyrat e flamurit të Kosovës dhe yjet.

Fotoja u shoqërua me fjalët:

“Gëzuar ditën e Pavarësisë, Kosovë! 13 vite. Nuk do ta harroj kurrë momentin kur ndodhi teksa po e shihja në TV , ndërkohë që jetoja në Prishtinë. Më rrënqethet mishi nga energjia e këtij qyteti. E paharrueshme. Krenare kur shoh sa larg kemi mbërritur dhe sa larg do të shkojmë!”

Dua Lipa është një nga personazhet shqiptare e njohur në të gjithë botën që nuk mungon të jetë prezent në ngjarjet shqiptare dhe të Kosovës në veçanti, duke bërë kështu ambasadoren par exselencë të shqiptarëve.

Recommended Posts