Çfarë të veshësh për Shën Valentin, këshilla të minutës së fundit

Sot është një ditë e shënuar për ju dhe gjysmën tuaj më të mirë. Mund të dilni të festoni diku jashtë, ose të hani një darkë romantike në shtëpi, por gjithnjë duhet t’i kushtoni shumë rëndësi veshjes.

Sigurisht, nuk ka receta për veshjen perfekte.  Çdo gjë varet nga kontesti. Mund të rrezikoni që ta teproni pak me veshjen, ndaj dhe duhet të jeni të kujdesshëm në mënyrë  që të ruani masën.

Nëse jeni në stres dhe nuk e dini se çfarë mund të vishni sot, mos u shqetësoni jemi këtu për t’ju ndihmuar. Ju kemi sjellë tre kombinime veshjesh perfekte për raste të tilla.

Një fund me motive dhe pulovër

Mjaftojnë pak elemente që të dukeni e kuruar dhe e veshur bukur për të gjitha rastet. Dy veshjet e gardërobës suaj që mund t’ju ndihmojnë shumë në raste të tilla janë fundet e gjata me motive si dhe bluzat njëngjyrëshe. Mund të zgjidhni ta kombinoni me taka elegante, ose nëse fundi është i gjatë mjaftueshëm mund ta vishni edhe me gjysmë çizme elegante. Për të veshur sipër mund të zgjidhni një partesy, ose nëse ju shkon me stilin tuaj mund ta kombinoni veshjen me një xhaketë lëkure të shkurtër. Kjo e fundit do t’i bëjë këmbët tuaja të duken më të gjata.

 Me të zeza

Nëse dëshironi që të mos mundoheni shumë për të krijuar një kombinim që qëllon në shenjë, thjesht vishuni me të zeza. Mund të zgjidhni një fustan të zi, prej tyli të trashë kombinuar me këpucë të zeza elegante dhe një xhaketë të zezë që ju vë në dukje belin.

Veshja e shpejtë

Nëse do të dilni në një takim direkt pas punës, mund të vishni edhe xhinse, normalisht nuk do të dukeni aq të kuruar sa në dy rastet e para,  por mbetet një zgjidhje praktike, e cila nëse kombinohet me aksesorët e duhur mund të rezultojë tepër efikase.

Kombinoni xhinset me një triko të shkurtër në ngjyrë të errët. Që veshja juaj të duket akoma më e kuruar mundohuni që të përdorni aksesorë në ngjyrë të artë. Në fund kompletoni pamjen me një çantë të vogël në ngjyrë neutrale.

Recommended Posts